Все буде Україна!

Підключення та використання бібліотек в Visual Studio

  Юрій  | 

  Оновл. 9 Жов 2021  | 

 384

В якості прикладу ми розглянемо підключення бібліотеки SDL до нашого проекту в Visual Studio 2017 (все працюватиме і з новішими версіями Visual Studio).

Крок №1: Створюємо папку для зберігання бібліотеки

Створюємо папку Libs на диску C (C:\Libs).

Крок №2: Скачуємо та встановлюємо бібліотеку

Заходимо на сайт https://www.libsdl.org/download-2.0.php, прокручуємо вниз до “Development Libraries” і скачуємо SDL2-devel-2.0.9-VC.zip (Visual C++ 32/64-bit). Після успішного скачування потрібно розпакувати архів в папку Libs.

Кінцевий результат:


Крок №3: Вказуємо шлях до заголовкових файлів бібліотеки

Відкриваємо свій будь-який проект в Visual Studio або створюємо новий, переходимо в "Обозреватель решений" > клікаємо правою кнопкою миші (ПКМ) по назві нашого проекту > "Свойства":

У "Свойства конфигурации" шукаємо вкладку "С/С++" > "Общие". Потім вибираємо пункт "Дополнительные каталоги включаемых файлов" > натискаємо на стрілочку в кінці > "Изменить":

У вікні, яке з’явилося, натискаємо на іконку із зображенням папки, а потім на три крапки:

Заголовкові файли знаходяться в папці include всередині нашої бібліотеки, тому переходимо до неї (C:\Libs\SDL2-2.0.9\include) і натискаємо "Выбор папки", а потім "ОК":


Крок №4: Вказуємо шлях до файлів з реалізацією бібліотеки

Переходимо на вкладку "Компоновщик" > "Общие". Шукаємо пункт "Дополнительные каталоги библиотек" > натискаємо на стрілочку в кінці > "Изменить":

Знову ж таки натискаємо на іконку з папкою, а потім на три крапки. Нам потрібно вказати наступний шлях: C:\Libs\SDL2-2.0.9\lib\x86. Будьте уважні, в папці lib знаходяться дві папки: x64 і x86. Навіть якщо у вас Windows розрядності x64, вказувати потрібно папку x86. Потім "Выбор папки" і "ОК":

Після цього переходимо в "Компоновщик" > "Ввод". Потім "Дополнительные зависимости" > натискаємо на стрілочку вниз > "Изменить":

У текстовому блоці, який з’явився, вставляємо:

SDL2.lib
SDL2main.lib

І натискаємо "ОК":

Потім переходимо в "Компоновщик" > "Система". Після цього "Подсистема" > натискаємо на стрілочку вниз > вибираємо "Консоль (/SUBSYSTEM:CONSOLE)" > "Применить" > "ОК":


Крок №5: Копіюємо dll-ку в папку з проектом

Переходимо в папку x86 (C:\Libs\SDL2-2.0.9\lib\x86), копіюємо SDL2.dll і вставляємо в папку з вашим проектом в Visual Studio. Щоб переглянути папку вашого проекта в Visual Studio, натисніть ПКМ по назві вашого проекта > "Открыть содержащую папку":

Потім вставляємо скопійований файл (SDL2.dll) в папку з проектом (де знаходиться робочий .cpp-файл):

Все!

Крок №6: Тестуємо

Тепер, щоб перевірити, чи все вірно ми зробили — копіюємо і запускаємо наступний код:

Якщо результат наступний:

SDL initialization succeeded!

Значить ми успішно підключили бібліотеку SDL до нашого проекту!

Якщо ви отримали будь-яку помилку, то уважно повторіть всі вищенаведені дії, але вже з новим проектом. Швидше за все ви щось пропустили або вказали невірні шляхи до папок.

Оцінити статтю:

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 оцінок, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваш E-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля відмічені *