Все буде Україна!

Уроки по Linux

Linux — це сімейство Unix-подібних операційних систем (скор. “ОС”), що використовують ядро Linux, яке розробив фінно-американський програміст Лінус Торвальдс. ОС, що використовують ядро Linux, називаються дистрибутивами Linux, і є такими ж операційними системами як Microsoft Windows і Apple macOS, але з однією дуже важливою особливістю, а саме: їх вихідні коди є відкритими, оскільки вони розповсюджуються під ліцензією GNU GPL, яка передбачає створення вільного та відкритого програмного забезпечення (open source software).

Linux існує навколо нас із середини 1990-х років. Ви можете зустріти його всюди: у телефонах, ноутбуках, наручних годинниках, суперкомп’ютерах, автомобілях і навіть у холодильниках. Він набув популярності як серед розробників, так і серед звичайних користувачів комп’ютерів.

Операційні системи на базі ядра Linux користуються популярністю у розробників, тому що підтримують майже всі найчастіше використовувані мови програмування: C/C++, Java, Python, Ruby тощо. Крім того, вони полегшують роботу з широким спектром корисних програм для розробки ПЗ.

Метою даних уроків є допомога початківцям у пізнанні світу Linux. 

Примітка: Уроки додаються та оновлюються. У процесі побудови логічної структури та послідовності тем для вивчення, послідовність уроків може змінюватись, і ви можете бачити, що список уроків на цій сторінці відрізняється від послідовності в кінці кожної статті. Це не помилка, а лише тимчасове явище.

Основи Linux

Що таке Linux? Історія створення Linux

З чого складаються дистрибутиви Linux? Компоненти Linux-систем

Який дистрибутив Linux вибрати? Огляд дистрибутивів Linux

KDE vs GNOME vs Xfce vs LXDE. Яке оточення робочого столу вибрати в Linux?

Процес завантаження Linux. Все, що вам потрібно знати

Типи користувачів і Права доступу в Linux

Що таке командна оболонка (shell) у Linux?

Що таке bash в Linux? Гайд по написанню bash-скриптів

Що таке демони (daemons) в Linux?