Все буде Україна!

Урок №4. Встановлення IDE (Інтегрованого Середовища Розробки)

  Юрій  | 

  Оновл. 4 Чер 2021  | 

 2312

Інтегроване середовище розробки (скор. “IDE” від англ. Integrated Development Environment”) — це програмне забезпечення, яке містить все необхідне для розробки, компіляції, лінкінгу та відлагодження коду програм. Нам необхідно встановити одну з таких IDE для написання програм на мові С++.

Але яке саме інтегроване середовище розробки вибрати? Я рекомендую Visual Studio від Microsoft (для користувачів Windows) або Code::Blocks (для користувачів Linux/Windows). Також ви можете встановити і будь-яку іншу IDE. Основні концепції, які розглядатимуться на даних уроках, працюватимуть у всіх середовищах розробки. Втім, іноді код може частково відрізнятися в різних IDE, тому вам доведеться самостійно шукати більш детальну інформацію про специфіку роботи в обраній вами IDE.

IDE для користувачів Windows

Якщо ви користувач Windows, то можете встановити Visual Studio 2019 версію “Community”, яка є безкоштовною (всі інші версії платні):

Після того, як ви скачаєте і запустите інсталятор, вам потрібно буде вибрати пункт "Разработка классических приложений на C++". Пункти, вибрані за замовчуванням в правій частині екрана, не варто чіпати — там все добре, тільки переконайтеся, що поставлена галочка біля пункту "Пакет SDK для Windows 10". Цей пакет може використовуватися і в більш ранніх версіях Windows, тому не переживайте, якщо у вас Windows 7 або Windows 8 — все працюватиме. Після цього натискаємо "Установить":

При бажанні ви можете вказати галочки і біля інших пунктів для скачування, але врахуйте, що тоді розмір завантажуваного вами середовища розробки буде збільшено.

IDE для користувачів Linux/Windows

Якщо ви користувач Linux (або Windows, але хочете писати програми, які потім можна буде легко перенести в Linux), то ви можете встановити Code::Blocks — це безкоштовна, кросплатформна IDE з відкритим вихідним кодом, яка працює як в Linux, так і в Windows.

Користувачам Windows необхідно завантажувати версію з MinGW в комплекті: 

Встановлення Code::Blocks доволі просте: просто погоджуєтеся зі всім, що вам пропонують. Функціонал C++11/C++14 в Code::Blocks за замовчуванням може бути відключений. Щоб його використовувати, вам потрібно перейти в "Settings" > "Compiler":

І на вкладці "Compiler Flags" поставити галочку біля пункта "Have g++ follow the C++14 ISO C++ language standard [-std=c++14]" і після цього натиснути "OK":

Примітка: Після встановлення Code::Blocks у деяких користувачів може з’явитися наступне повідомлення про помилку:

Can’t find compiler executable in your configured search paths for GNU GCC Compiler

Якщо ви з цим зіткнулися, то спробуйте виконати наступне:

   Якщо ви користувач Windows, то переконайтеся, що ви завантажили версію Code::Blocks з MinGW в комплекті (в назві скачуваного вами інсталятора повинно бути слово mingw).

   Спробуйте перевстановити Code::Blocks (спочатку видалити, а потім знову встановити).

   Перейдіть в "Settings" > "Compiler" і виберіть "Reset to defaults".

   Якщо нічого з вищевказаного не допомогло, то спробуйте встановити іншу IDE.

В якості альтернативи ви можете встановити Bloodshed’s Dev-C++, який також працює як в Windows, так і в Linux.

IDE для користувачів macOS

Користувачі техніки Apple можуть використовувати Xcode або Eclipse. Eclipse за замовчуванням не налаштований на використання C++, тому вам потрібно буде додатково встановити компоненти для C++.

Або ви можете встановити Visual Studio для Mac:

Веб-компілятори

Веб-компілятори підходять для написання простих та невеликих програм. Їх функціонал обмежений: ви не зможете зберігати проекти, створювати виконувані файли або ефективно проводити відлагодження програм, тому краще скачати повноцінну IDE, якщо ви дійсно серйозно налаштовані. Веб-компілятори більше підійдуть для швидкого запуску невеликих програм.

Популярні веб-компілятори:

   OnlineGDB

   TutorialsPoint

   C++ Shell

   Repl.it

Тепер, коли ви вже встановили середовище для розробки, прийшла пора написати нашу першу програму в С++!

Оцінити статтю:

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (18 оцінок, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваш E-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля відмічені *