Все буде Україна!

Урок №50. Блоки стейтментів

  Юрій  | 

  Оновл. 4 Вер 2021  | 

 530

На цьому уроці ми розглянемо блоки стейтментів в мові С++.

Блоки стейтментів

Блоки стейтментів — це група стейтментів, які компілятор опрацьовує як одну інструкцію. Блок починається з символу { і закінчується символом }, стейтменти знаходяться всередині. Блоки можуть використовуватися в будь-якому місці, де дозволено використовувати один стейтмент. В кінці блоку стейтментів крапка з комою не вказується.

Ви вже бачили приклад блоків при написанні функцій, оскільки тіло функції є блоком:

Вкладені блоки

Хоча функції не можуть бути вкладені в інші функції, блоки можуть бути вкладені в інші блоки:

При використанні вкладених блоків, блок, який містить в собі інший блок, називається зовнішнім блоком, а той, який міститься всередині цього блоку — внутрішній/вкладений блок.

Блоки та оператори if

Один з найбільш поширених варіантів використання блоків пов’язаний з операторами if. За замовчуванням оператор if виконує один стейтмент, якщо значенням умови є true. За допомогою блоку ми можемо зробити так, щоб виконувалося відразу кілька стейтментів, якщо значенням умови є true, наприклад:

Якщо ввести число 3, то програма виведе:

Enter an integer: 3
3 is a positive integer (or zero)
Double this number is 6

Якщо ввести число -4, то програма виведе:

Enter an integer: -4
-4 is a negative integer
The positive of this number is 4

Кількість рівнів вкладеності блоків

Можна навіть розміщувати вкладені блоки всередині інших вкладених блоків:

Рівень вкладеності функції (або “глибина вкладеності функції”) — це максимальна кількість блоків, які можуть знаходитися в будь-якій точці функції (включаючи зовнішній блок). У вищенаведеній функції main() є 4 блоки, але рівень вкладеності дорівнює 3.

По факту, обмежень на кількість вкладених блоків немає. Однак не рекомендується робити більше 3 рівнів вкладеності (максимум 4). Якщо ваша функція потребує більшої кількості рівнів вкладеності, то цю функцію краще розбити на кілька підфункцій!

Висновки

Блоки стейтментів дозволяють виконати відразу кілька стейтментів там, де можна використовувати лише один. Вони надзвичайно корисні, коли потрібно виконати відразу декілька інструкцій.

Оцінити статтю:

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (10 оцінок, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваш E-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля відмічені *