Все буде Україна!

Урок №94. Оператор доступу до членів через вказівник

  Юрій  | 

  Оновл. 7 Вер 2021  | 

 347

Зазвичай є або вказівник, або посилання на структуру/клас. Як ми вже знаємо з попередніх уроків, доступ до члена структури здійснюється через оператор вибору члена (.) (або «оператор доступу до члена»):

Даний синтаксис також працює і з посиланнями:

Однак, у випадку з вказівником, вам спочатку потрібно його розіменувати:

Зверніть увагу, розіменування вказівника повинно знаходитися в круглих дужках, оскільки оператор вибору члена має більший пріоритет, ніж оператор розіменування.

Оскільки синтаксис доступу до членів структур/класів за допомогою вказівника не дуже зручний, то мова C++ надає другий оператор вибору членів (->) для здійснення доступу до членів через вказівник. Наступні два рядки ідентичні:

Це не тільки легше написати, але і цей спосіб так само менш вразливий до створення помилок, оскільки тут розіменування виконується неявно, тому немає проблем з пріоритетом, про який потрібно пам’ятати. Отже, при доступі до членів структур/класів через вказівник, завжди використовуйте оператор -> замість оператора ..

Правило: При використанні вказівника для доступу до значення члена структури/класу використовуйте оператор «->» замість оператора «.».

Оцінити статтю:

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (10 оцінок, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваш E-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля відмічені *