Все буде Україна!

Урок №20. Оператори

  Юрій  | 

  Оновл. 4 Вер 2021  | 

 915

Як ми вже знаємо з попередніх уроків, вираз — це математичний об’єкт, який генерує певне значення. Однак, термін “математичний об’єкт” трохи розпливчастий. Точніше буде так: вираз — це комбінація літералів, змінних, функцій і операторів, які генерують певне значення.

Літерали

Літерал — це фіксоване значення, яке записується безпосередньо у вихідному коді (наприклад, 7 чи 3.14159). Ось приклад програми, яка використовує літерали:

Літерали, змінні і функції відомі ще як операнди. Операнди — це дані, з якими працює вираз. Літерали мають фіксовані значення, змінним можна присвоювати значення, функції ж генерують певні значення (в залежності від типу повернення, винятком є функції типу void).

Оператори

Останнім пазлом у виразах є оператори. З їх допомогою ми можемо об’єднувати операнди для отримання нового значення. Наприклад, у виразі 5 + 2, + є оператором. За допомогою + ми об’єднали операнди 5 і 2 для отримання нового значення (7).

Ви, ймовірно, вже добре знайомі зі стандартними арифметичними операторами зі шкільної математики:

   додавання (+);

   віднімання (-);

   множення (*);

   ділення (/).

Знак рівності = є оператором присвоювання. Деякі оператори складаються більш ніж з одного символу, наприклад, оператор рівності ==, який дозволяє порівнювати між собою два певних значення.

Примітка: Дуже часто початківці плутають оператор присвоювання (=) з оператором рівності (==). За допомогою оператора присвоювання (=) ми присвоюємо змінній певне значення. За допомогою оператора рівності (==) ми перевіряємо, чи рівні між собою два конкретних операнди.

Оператори бувають трьох типів:

   Унарні, які працюють з одним операндом. Наприклад, оператор (мінус). У виразі −7, оператор застосовується тільки до одного операнду (7) для генерації нового значення (−7).

   Бінарні, які працюють з двома операндами (лівим і правим). Наприклад, оператор +. У виразі 5 + 2, оператор + працює з лівим операндом (5) і правим (2) для генерації нового значення (7).

   Тернарні, які працюють з трьома операндами. У мові C++ є тільки один тернарний оператор.

Зверніть увагу, деякі оператори можуть мати кілька значень. Наприклад, оператор (мінус) може використовуватися в двох контекстах: як унарний оператор для зміни знаку числа (наприклад, конвертувати 7 в −7 і навпаки), і як бінарний для виконання арифметичної операції віднімання (наприклад, 4 − 3).

Оцінити статтю:

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (16 оцінок, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваш E-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля відмічені *