Все буде Україна!

Урок №8: Налаштування компілятора: Розширення компілятора

  Юрій  | 

  Оновл. 7 Чер 2021  | 

 799

На цьому уроці ми розглянемо, що таке розширення компілятора, чи є вони корисними і як їх вимкнути.

Розширення компілятора

Стандарт C++ визначає правила щодо того, як програми повинні себе поводити в конкретних ситуаціях. І в більшості випадків компілятори також дотримуються цих правил. Однак багато компіляторів впроваджують власні зміни в мову програмування, часто для підвищення сумісності з іншими версіями мови (наприклад, C99). Ці поведінкові зміни, які є різними в різних компіляторах, називаються розширеннями компілятора.

Використовуючи розширення компілятора ви отримуєте можливість написання програм, які є несумісними зі стандартом C++. Програми, які використовують нестандартні розширення, зазвичай, не компілюватимуться в інших компіляторах (які не підтримують ці ж розширення), або працюватимуть некоректно.

Дуже часто розширення компілятора є включеними за замовчуванням. Особливо це стосується початківців, коли вони можуть вважати поведінку, специфічну для певного компілятора, як частину офіційного стандарту C++ (коли насправді це не так).

Оскільки розширення компілятора рідко коли потрібні і можуть зробити ваші програми невідповідними стандарту C++, то я раджу вимикати розширення компілятора.

Порада: Вимикайте розширення компілятора, щоб бути певними, що ваші програми залишаються сумісними зі стандартом C++ і працюватимуть у будь-якій системі.

Примітка: Ці налаштування застосовуються до кожного проекту окремо. Вам потрібно буде це все повторювати для кожного новоствореного вами проекту, або створити шаблон проекту з цими налаштуваннями і тоді вже по ньому створювати нові проекти.

Вимкнення розширень компілятора

Користувачам Visual Studio

Щоб вимкнути розширення компілятора в Visual Studio, клацніть правою кнопкою миші по назві вашого проекту в "Обозреватель решений" > "Свойства":

У діалоговому вікні проекту переконайтесь, що в полі "Конфигурация" вибрано пункт "Все конфигурации". Потім перейдіть на вкладку "C/C++" > "Язык" та встановіть значення "Да (/Za)" для пункту "Отключить расширения языка", після цього натисніть "OK":


Користувачам Code::Blocks

Вимкнути розширення компілятора можна через меню "Settings" -> "Compiler":

Далі на вкладці "Compiler Flags" шукайте пункт "Treat as errors the warnings demanded by strict ISO C and ISO C++ [-pedantic-errors]" і поставте галочку, після чого натискайте "OK":


Користувачам GCC/G++

Ви можете вимкнути розширення компілятора, додавши флаг -pedantic-errors до командного рядка компіляції.

Оцінити статтю:

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (14 оцінок, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваш E-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля відмічені *