Все буде Україна!

Урок №7. Налаштування компілятора: Режими конфігурації “Debug” і “Release”

  Юрій  | 

  Оновл. 7 Чер 2021  | 

 914

Конфігурація збірки (англ. “build configuration”) — це набір налаштувань проекту, які визначають принцип його побудови. Конфігурація збірки складається з:

   імені виконуваного файлу;

   директорії виконуваного файлу;

   в яких директоріях IDE шукатиме код та заголовкові файли;

   інформації про відлагодження та параметри оптимізації вашого проекту.

Ваше інтегроване середовище розробки має дві конфігурації збірки: “Debug” (Дебаг/Відлагодження) і “Release” (Реліз).

   Конфігурація “Debug” призначена для відлагодження вашої програми. Ця конфігурація відключає всі налаштування по оптимізації та включає інформацію про відлагодження, що робить ваші програми більшими і повільнішими, але спрощує проведення відлагодження. Режим “Debug” зазвичай використовується в якості конфігурації збірки за замовчуванням.

   Конфігурація “Release” використовується для побудови програми з метою її подальшого публікування. Програма оптимізується за розміром і продуктивністю і не містить додаткової інформації про відлагодження.

Наприклад, виконуваний файл програми “Hello, World!” з уроку №5, створений в конфігурації “Debug”, у мене займав 65 КБ, в той час як виконуваний файл, побудований в конфігурації “Release”, займав всього лише 12 КБ.

Перемикання режимів “Debug” і “Release” в Visual Studio

Найпростіший спосіб змінити конфігурацію проекту — це вибрати відповідну конфігурацію зі списку на панелі швидкого доступу:

Перемикання режимів “Debug” і “Release” в Code::Blocks

У Code::Blocks на панелі швидкого доступу також є випадаючий список, де ви можете вибрати відповідний режим конфігурації:

Висновки

Використовуйте конфігурацію “Debug” при розробці програм, а конфігурацію “Release” при їх публікації (коли ви вже будете готові представити вашу програму на загальний огляд).

Оцінити статтю:

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (15 оцінок, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваш E-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля відмічені *