Все буде Україна!

Урок №204. Стандартна бібліотека шаблонів (STL)

  Юрій  | 

  Оновл. 8 Жов 2021  | 

 432

Вітаю! Ви пройшли основну частину туторіалу по мові С++! На попередніх уроках ми розглянули багато особливостей мови C++ (включаючи і деякі фішки, які були додані в версіях C++11/14/17).

Виникає логічне питання: «Що далі?». Ви, можливо, вже помічали, що більшість програм використовують одні й ті ж концепції знову і знову: цикли, рядки, масиви, способи сортування тощо. Ви, ймовірно, ще помітили, що написання програм без використання контейнерних класів і загальних алгоритмів — справа, в якій дуже легко наробити помилок. Доброю новиною є те, що мова C++ поставляється в комплекті з бібліотекою класів (і не тільки), яку ви можете використовувати при створенні своїх програм. Ця бібліотека називається Стандартною бібліотекою шаблонів.

Стандартна бібліотека шаблонів

Стандартна бібліотека шаблонів (скор. “STL” від Standard Template Library”) — це частина Стандартної бібліотеки С++, яка містить набір шаблонів контейнерних класів (наприклад, std::vector і std::array), алгоритмів і ітераторів. Спочатку вона була сторонньою розробкою, але пізніше була включена в Стандартну бібліотеку С++. Якщо вам потрібен якийсь загальний клас чи алгоритм, то, швидше за все, в Стандартній бібліотеці шаблонів він вже є. Круто також те, що ви можете використовувати ці класи без необхідності писати і відлагоджувати їх самостійно (і розбиратися в їх реалізації). Крім того, ви отримуєте досить ефективні (і вже багато разів протестовані) версії цих класів. Недоліком є ​​те, що не все так просто/очевидно з функціоналом Стандартної бібліотеки шаблонів і це може бути дещо незрозуміло початківцю, тому що більшість класів насправді є шаблонами класів.

На щастя, ви можете відокремити собі шматочок Стандартної бібліотеки шаблонів, щоб його “розкуштувати” і при цьому ігнорувати все інше до тих пір, поки ви в цьому не розберетеся.

На наступних декількох уроках ми розглянемо типи контейнерних класів, алгоритмів і ітераторів, які надає Стандартна бібліотека шаблонів. Потім ми заглибимося у вивчення деяких конкретних класів.

Оцінити статтю:

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 оцінок, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваш E-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля відмічені *